Już w niedzielę (25.06.2023 r.) odbędzie się BiegCzerwca56 ! 🏃‍♀️🏃‍♂️
Zapraszamy wszystkich do przebiegnięcia trasy, która wiedzie przez historyczne tereny fabryk H. Cegielski-Poznań SA, Volkswagen oraz FPS, znane z wydarzeń Czerwca ’56. To jedyna okazja, aby zobaczyć miejsca niedostępne na co dzień i odkryć ich niezwykłą historię.
Startujemy o godzinie 10:00, a sam początek biegu będzie ogłoszony przez syreny, które dodadzą temu wydarzeniu wyjątkowego charakteru. A na mecie, najbardziej wzruszającym momentem, będą wręczane medale przez kombatantów. To będą niezapomniane chwile, które podkreślą wartość i znaczenie tego biegu.
O godzinie 11:30 na terenie HCP zacznie się bieg rodzinny. To doskonała moment, aby wziąć udział w biegu wraz z bliskimi i cieszyć się sportową atmosferą tego wyjątkowego wydarzenia.
Wydarzenie zyskało jeszcze większą atrakcyjność dzięki udostępnieniu wystawy zdjęć przez Muzeum Poznańskiego Czerwca, która będzie dostępna na terenie HCP. Biegacze będą mogli zapoznać się z cennymi dokumentami i fotografiami z tamtych czasów. To szansa, by zgłębić wiedzę o ważnych wydarzeniach, które miały miejsce na tych terenach. Znajdować się będzie również strefa klubu piłkarskiego Warta Poznań, gdzie będzie można zobaczyć ich fascynujące osiągnięcia i dowiedzieć się więcej o historii klubu.
Dla najmłodszych uczestników przygotowana zostanie specjalna strefa Decathlon! Dzieciaki będą mogły wziąć udział w różnych atrakcjach i zabawach, zaprojektowanych specjalnie dla nich.
Serdecznie zapraszamy wszystkich na Bieg Czerwca ’56!
Do zobaczenia na MECIE!
więcej informacji: https://biegczerwca56.pl/
Certyfikaty: